Personal 4-6


Birgitta Wallroth Kramer

Klasslärare 6C
birgitta.wallroth-kramer@vastbergaskolan.se

Björn Jönsson

Mentor 7B, svenska 8B, 7B, spanska årskurs 6-9
bjorn.jonsson@vastbergaskolan.se

Carl Joshi

IT-ansvarig, data årskurs 4
0733-41 42 60
carl.joshi@vastbergaskolan.se

Cornelia Niklasson

Mentor 7B, Idrott årskurs 5-9
cornelia.niklasson@vastbergaskolan.se

Frida Ekdahl

Klubben
frida.ekdahl@vastbergaskolan.se

Gunilla Fogström

Klasslärare 4C
gunilla.fogstrom@vastbergaskolan.se

Ing-Marie ”Ia” Berander

Speciallärare årskurs 4-6
ia.berander@vastbergaskolan.se

Ingela Espmark

Klasslärare 4B
ingela.espmark@vastbergaskolan.se

Jakob Sandgren

Klubben, resurs årskurs 4
jakob.sandgren@vastbergaskolan.se

Jens Kassnert

Klubben, resurs årskurs 6
jens.kassnert@vastbergaskolan.se

Joanna Forslund

Mentor 9C, engelska 9B, 9C, franska årskurs 7-9
joanna.forslund@vastbergaskolan.se

Johanna Krüger

Mentor 7C, trä- och metallslöjd årskurs 3-9
johanna.kruger@vastbergaskolan.se

Karin Forsberg

Bitr. rektor 4-6
08-563 161 30
karin.forsberg@vastbergaskolan.se

Karin Hellström

Föräldraledig
karin.hellstrom@vastbergaskolan.se

Karin Kindblom

Klasslärare 6B
karin.kindblom@vastbergaskolan.se

Liene Babrovska

Mentor 9A, textilslöjd årskurs 5-9
liene.babrovska@vastbergaskolan.se

Linda Begines

Mentor 8C, svenska 8C, 9B, spanska årskurs 6-9
linda.begines@vastbergaskolan.se

Linda Ekeroot

Klasslärare 5C
linda.ekeroot@vastbergaskolan.se

Linda Nimstål

Klubben, resurs årskurs 5
linda.nimstal@vastbergaskolan.se

Lisbeth Nysten

Textilslöjd årskurs 3-4, bild 4A
lisbeth.nysten@vastbergaskolan.se

Maija Bering

Klasslärare 4A och 4B
maija.bering@vastbergaskolan.se

Maria Gelin

Klasslärare 6A
maria.gelin@vastbergaskolan.se

Maria Östrud

Musik årskurs 4-9
maria.ostrud@vastbergaskolan.se

Marie-Louise Mellberg

Franska årskurs 6, förstärkt svenska årskurs 7
marie-louise.mellberg@vastbergaskolan.se

Marinella di Giacomo

Mentor 8A, engelska 7A, 8A, 9A, tyska årskurs 6-9
marinella.di-giacomo@vastbergaskolan.se

Martin Bruhn

Mentor 8C, matte årskurs 8, NO/teknik 8A, 8C, 9A, teknik årskurs 6
martin.bruhn@vastbergaskolan.se

Martin Wermeling

Klasslärare 5B
martin.wermeling@vastbergaskolan.se

Mattias Lindholm

Mentor 7A, bild årskurs 4-9
mattias.lindholm@vastbergaskolan.se

Mikael Hermansson

Mentor 8B, engelska 7B, 8B, 8C, trä- och metallslöjd årskurs 4-6
mikael.hermansson@vastbergaskolan.se

Moa Jonsson Ishizaki

Klubben
moa.jonsson-ishizaki@vastbergaskolan.se

Pia Johnsson

Klasslärare 4A
pia.johnsson@vastbergaskolan.se

Spiros Bellos

Klubben, resurs årskurs 6
spiros.bellos@vastbergaskolan.se

Tina Andersson

Klasslärare 5A
tina.andersson@vastbergaskolan.se

Tove Olsen

Mentor 8B, matte årskurs 7, 9, NO/teknik 8B, teknik årskurs 6
tove.olsen@vastbergaskolan.se

Ulf Wallman

Matte årskurs 7-9, NO/teknik 7B, 7C, teknik årskurs 6
ulf.wallman@vastbergaskolan.se

Viktoria Westberg

Hemkunskap årskurs 6-9
viktoria.westberg@vastbergaskolan.se