Personal 4-6


Andreas Plate

Mentor 8C, Idrottslärare åk 4-9
andreas.plate@vastbergaskolan.se

Anna Franck

Mentor 7A, spanska
anna.franck@vastbergaskolan.se

Birgitta Wallroth Kramer

Klasslärare 4B
birgitta.wallroth-kramer@vastbergaskolan.se

Björn Jönsson

Mentor 8C, svenska, spanska (föräldraledig 2020-21)
bjorn.jonsson@vastbergaskolan.se

Cornelia Södergren

Föräldraledig
cornelia.sodergren@vastbergaskolan.se

Elin Örnebring

Speciallärare i matematik
elin.ornebring@vastbergaskolan.se

Gabriella Örün

Resurs åk 6
gabriella.orun@vastbergaskolan.se

Gunilla Fogström

Klasslärare 5B
gunilla.fogstrom@vastbergaskolan.se

Ida Wiander

Fritidsklubb, resurs åk 4
ida.wiander@vastbergaskolan.se

Ing-Marie ”Ia” Berander

Speciallärare årskurs 4-6
ia.berander@vastbergaskolan.se

Ingela Espmark

Klasslärare 5A
ingela.espmark@vastbergaskolan.se

Jacob Sandgren

Lilla klubben
jacob.sandgren@vastbergaskolan.se

Jessica Lindva

Textilslöjd
jessica.lindva@vastbergaskolan.se

Johanna Krüger

Trä- och metallslöjd
johanna.kruger@vastbergaskolan.se

Karin Forsberg

Bitr. rektor 4-6
08-563 161 30
karin.forsberg@vastbergaskolan.se

Karin Hellström

Textilslöjd
karin.hellstrom@vastbergaskolan.se

Karin Kindblom

Klasslärare 4A
karin.kindblom@vastbergaskolan.se

Karla Retamal Salas

Fritidsklubben, resurs åk 5
karla.retamal-salas@vastbergaskolan.se

Lena Axkull

Mentor 8C, Slöjd
lena.axkull@vastbergaskolan.se

Linda Ekeroot

Klasslärare 6C, fackligt ombud för Lärarförbundet
linda.ekeroot@vastbergaskolan.se

Linda Nimstål

Föräldraledig
linda.nimstal@vastbergaskolan.se

Maija Bering

Klasslärare 5C
maija.bering@vastbergaskolan.se

Maria Gelin

Klasslärare 4C
maria.gelin@vastbergaskolan.se

Maria Östrud

Musiklärare åk 4-9
maria.ostrud@vastbergaskolan.se

Marinella di Giacomo

Mentor 9A, engelska, tyska, fackligt ombud för Lärarnas Riksförbund
marinella.di-giacomo@vastbergaskolan.se

Marko Pavic

Klubben
marko.pavic@vastbergaskolan.se

Martin Wermeling

Klasslärare 6B
martin.wermeling@vastbergaskolan.se

Mattias Lindholm

Mentor 8C, bild
mattias.lindholm@vastbergaskolan.se

Niklas Kvarmans

Klasslärare 4A
niklas.kvarmans@vastbergaskolan.se

Omar Khelifa

Klubben
omar.khelifa@vastbergaskolan.se

Pia Johnsson

Mentor 4C, 5C, 6C, matematik
pia.johnsson@vastbergaskolan.se

Ritchie Moba

Idrottslärare åk 3-9
ritchie.moba@vastbergaskolan.se

SchoolSoft Västbergaskolan

Administratör
schoolsoft@vastbergaskolan.se

Spiros Bellos

Studion 4-6
spiros.bellos@vastbergaskolan.se

Tina Andersson

Klasslärare 6A
tina.andersson@vastbergaskolan.se

Zeki Alacam

Lärare, studion 4-6
zeki.alacam@vastbergaskolan.se