Personal 7-9


Alexander Linde

Mentor 9B, SO
alexander.linde@vastbergaskolan.se

Andreas Plate

Mentor 8C, Idrottslärare åk 4-9
andreas.plate@vastbergaskolan.se

Andreas Wallin

Mentor 7B, SO
andreas.wallin@vastbergaskolan.se

Anna Franck

Mentor 7A, spanska
anna.franck@vastbergaskolan.se

Anna Stenbom

Bitr. rektor 7-9
0733-41 42 68
anna.stenbom@vastbergaskolan.se

Anneli Hernvald

Mentor 8A, matematik, NO, teknik
anneli.hernvald@vastbergaskolan.se

Björn Jönsson

Mentor 8C, svenska, spanska (föräldraledig 2020-21)
bjorn.jonsson@vastbergaskolan.se

Cecilia Flodin

Mentor 9B svenska, engelska, SV/EN
cecilia.flodin@vastbergaskolan.se

Cornelia Södergren

Föräldraledig
cornelia.sodergren@vastbergaskolan.se

Elisabeth Lampinen

Mentor 8A, hemkunskap
elisabeth.lampinen@vastbergaskolan.se

Erika Bolander

Mentor 7C, svenska, engelska
erika.bolander@vastbergaskolan.se

Eva Karin Häggblom

Studion, resurslärare, SV/EN
eva-karin.haggblom@vastbergaskolan.se

Johanna Krüger

Trä- och metallslöjd
johanna.kruger@vastbergaskolan.se

Karin Hellström

Textilslöjd
karin.hellstrom@vastbergaskolan.se

Lena Axkull

Mentor 8C, Slöjd
lena.axkull@vastbergaskolan.se

Linda Råberg

Mentor 8B, svenska, engelska, SV/EN
linda.raberg@vastbergaskolan.se

Magdalena Alm

Studie- och yrkesvägledare
08 – 563 161 28
magdalena.alm@vastbergaskolan.se

Maria Östrud

Musiklärare åk 4-9
maria.ostrud@vastbergaskolan.se

Marinella di Giacomo

Mentor 9A, engelska, tyska, fackligt ombud för Lärarnas Riksförbund
marinella.di-giacomo@vastbergaskolan.se

Mattias Lindholm

Mentor 8C, bild
mattias.lindholm@vastbergaskolan.se

Nicole Martholm

Specialpedagog årskurs 7-9
nicole.martholm@vastbergaskolan.se

Parvati Nauche

Mentor 8B, franska
parvati.nauche@vastbergaskolan.se

Ritchie Moba

Idrottslärare åk 3-9
ritchie.moba@vastbergaskolan.se

SchoolSoft Västbergaskolan

Administratör
schoolsoft@vastbergaskolan.se

Tove Olsen

Mentor 9A, matematik, NO, teknik
tove.olsen@vastbergaskolan.se

Ulf Wallman

Mentor 7A, matematik, NO, teknik
ulf.wallman@vastbergaskolan.se

Valentina Matti

Elevresurs åk 7-9
valentina.matti@vastbergaskolan.se

Åke Engdahl

Mentor 9C, Matematik, NO, Teknik
ake.engdahl@vastbergaskolan.se